ירושות בצרפת  - שירותים נוטריונים בצרפתית

ירושות בצרפת –  דיני ירושה בצרפת 

 

חוות דעת על הדין הצרפתי בענייני ירושה– עדות מומחה בדיני ירושה על פי הדין הצרפתי  

 

עו"ד ג'ולי דניאל  הנה בעלת תואר שני מאוניברסיטת פריז, בעלת תואר מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומוסמכת מטעם הקונסוליה הצרפתית בתל אביב כעורכת דין ונוטריון  מומחית לדין הצרפתי ולמשפט הצרפתי  (*)

 

עו"ד ג'ולי דניאל ,חברת לשכת עורכי הדין  משנת 2001, הינה בעלת ניסיון רב בתחום הדין הצרפתי ומתמחה בתחום דיני הירושה ומעמד אישי על פי הדין הצרפתי / דין ירושות במשפט הצרפתי.

 

התמחות זו  כוללת את השירותים המשפטיים  הבאים:

 

 • מתן חוות דעת על הדין הצרפתי בענייני ירושה - חוות דעת בכתב בהתאם לדין הצרפתי לצורך הגשת בקשות צו ירושה ו/או צו קיום צווואה לרשם לעניניי ירושות בישראל ו/או מול בית המשפט לענייני משפחה בישראל  (מוריש/ה תושב צרפת ו/או אזרח צרפת בעל /ת נכסי מקרקעין ו/או מטלטלין בישראל (  * הגדרתי של "מומחה לדין הזר" בשולי הדף – עדות מומחה בבתי משפט בישראל לכל הסוגיות המשפטיות בתחום דיני הירושה בצרפת  (חוות דעת על הדין הצרפתי ). 

 

 • יעוץ בסכסוך בין חוקים במשפט בינלאומי פרטי (בין דין ישראלי לדין צרפתי / משפט צרפתי ) לגבי צוואה ו/או ירושה של תושב צרפתי בעל נכסים בישראל

 

 • יעוץ משפטי בנושא צוואה או ירושה של ישראלים בעלי נכסים בצרפת, כולל אכיפת צו ירושה ישראלי או צו קיום צוואה ישראלי בצרפת, אכיפת פסקי דין ישראליים בצרפת (בעיקר בענייני ירושות)

 

 • איתור צוואות בצרפת ושאלון למרשם הצוואות בצרפת בשאלת עריכת צוואה מול נוטריון צרפתי.

 

 • צוואות דו לשוניות צרפתית – עברית  לאזרחי צרפת ו/או להורשת נכסים של צרפתים הנמצאים בישראל.

 

 • ליווי לקוחות לאורך הליך של חלוקת עיזבון/ירושות בצרפת: עבודה מול נוטריונים צרפתים הכוללת התכתבויות עם הנוטריון הצרפתי ממונה לניהול העיזבון בצרפת, נסיעה לצרפת עם הלקוח וליווי בזמן הפגישות בצרפת. שירות זה כולל עבודה בשיתוף פעולה עם הנוטריון המקומי , בדיקת מסמכים והסבר בעברית  על אופן חלוקת הירושה, זכויות היורשים ומנותיהם. ליווי לקוחות בזמן הפגישות עם הנוטריון המקומי /עו"ד צרפתי (סכסוכי יורשים), תרגום סימולטני בזמן הפגישות וסיכומים עם הלקוחות.

 

 • ליווי בהליכי מיסוי בצרפת , הגשת בקשות לרשויות המיסים בצרפת , תשלום מס עיזבון או בקשת פטור ממס עיזבון בצרפת, יצוג מול רשות המיסים הצרפתית לתושבי חוץ (תושבים המתגוררים מחוץ לצרפת). השירות כולל יעוץ משפטי וליווי לקוחות לאורך כל ההליך של חלוקת ירושה בצרפת מהשלב המקדמי ועד לקבלת הירושה

 

 • עבודה עם משרדי עורכי דין בצרפת ויכולת ייצוג עם עורכי דין ו/או נוטריונים צרפתים בשיתוף פעולה .הנוטריון בצרפת הינו הרשות המוסמכת היחידה ליתן צו ירושה או צו קיום צוואה צרפתי. תפקידו של הנוטריון בצרפת הינה דומה לתפקידו של הרשם לענייני ירושות בישראל. לכן, יש צורך במסמך נוטריוני צרפתי , מנוסח על ידי נוטריון צרפתי , המאשר את חלוקת העיזבון בצרפת וזאת כאשר מנוח משאיר נכסים בצרפת בשווי שמעל סכום הפטור  (בין 100,000 ל 152,000 ) או כאשר המנוח משאיר נכסי מקרקעין בצרפת. מסמך נוטריוני זה מהווה בצרפת צו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף תפקידו של נוטריון צרפתי הינו גם כן לערוך דו״ח נכסי המנוח בצרפת והגשתו לרשויות המיסים . לעומת זאת, כאשר שווי הירושה איננו עולה על הפטור ניתן להגיש צו ישראלי עם חותמת אפוסטיל, מאושר על ידי נוטריון מוסמך ומתורגם לשפה הצרפתי.

 

צוואות וירושות בצרפת – דיני ירושה בהתאם לדין הצרפתי 

עו"ד ג'ולי דניאל בקיאה בדין הזר הצרפתי ומטפלת בין השאר בנושאים הבאים:

 

– חוות דעת הדין  הזר בעניני ירושות של תושבי צרפת

- מחוות דעת על הדין הצרפתי: חוות דעת דין זר על דיני ירושות לפי הדין הצרפתי – חוות דעת בכתב כולל עדות בבתי משפט  בישראל לצורך הגשת בקשות צו ירושה ו/או צו קיום צווואה לרשם לענייניי ירושה בישראל /בית משפט לענייני משפחה.

– חוות דעת בשאלות משפטיות ועדות בבתי משפט במהלך הליכים משפטיים בישראל (ירושות בין לאומיות וסכסוכי יורשים , בעלות, משטר נישואין בהתאם לדין הצרפתי)

– עריכת צוואות דו לשוניות לאזרחי צרפת להורשת נכסים הנמצאים בארץ

- עריכת צוואות תקיפות לפי הדין הצרפתי 

- צוואות הדדיות בין בני זוג בהתאם לדין הצרפתי

-  חלוקת ירושות בהתאם לדין הצרפתי 

– איתור צוואות בצרפת – טיפול משפטי וליווי יורשים צרפתיים בישראל (צו ירושה או צו קיום צוואה בישראל)

– ליווי יורשים ישראלים במסגרת ירושות בצרפת (נכסי מקרקעין ומיטלטלין בצרפת

-  ייצוג מול רשות המיסים הצרפתית

- ייצוג מול גורמים צרפתים)

- ליווי לקוחות ישראלים בצרפת ועבודה בשיתוף פעולה עם עו"ד/נוטריונים צרפתיים

 

הגדרתו של התואר  "מומחה לדין הזר"

בפסיקה בית המשפט העליון משנת 2000, ע"א 6796/97 ברג יעקב ובניו (רהיטים) בע"מ נ' BERG EAST IMPORTS INC. פ"ד נד(1) 697, ("עניין ברג") בעמ' 707, נקבע כי: קיים קושי להגדיר באופן ממצה מיהו זה שייחשב מומחה לדין זר, אך זאת לומר, כי עורך-דין או משפטן העוסק – בין בפרקטיקה, בין באקדמיה ובין בדרך אחרת – בשיטת המשפט שאותה צריך להוכיח, הינו בעל כישורים לשמש כעד מומחה שניתן להוכיח באמצעותו דין זר".. ועוד נקבע כי – "אם עדות זו אינה נסתרת בראיה אחרת, ייטה בית המשפט לקבלה, אלא אם על פניה איננה משכנעת."

האם מי שמוסמך באחת ממדינות ארה"ב – שם, ישנם חוקי מדינתי וחוקים פדראליים – הינו כשיר לתת חוות דעת גם לגבי דין של מדינה אחרת, בה הוא אינו מוסמך? בהחלטת בית משפט לענייני משפחה  ת"ע 008921/99, בש"א 1578/04 הוכמן דוד נ' הוכמן אריה, , בפני כב' השופטת ו' פלאוט (פורסם ב'נבו'), מזכיר בית המשפט שורה של מבחנים אלטרנטיביים לקביעה "מיהו מומחה לדין זר", מתוך דברי המלומד מ' שאוה. מבין אותם המבחנים, המבחן הרחב ביותר הוא "כל אדם אשר מפאת מקצועו או עיסוקו ניתנה לו ההזדמנות לרכוש לו ידיעה בחוק הנדון" (סעיף 11 להחלטה). בית המשפט מדגיש כי מומחיותו של נותן חוות-הדעת לעניין הדין הזר, נבחנת עפ"י כללי המשפט הישראלי. מאחר ומבחינת הדין הישראלי, עורך-דין אשר עוסק בשיטת משפט אמריקאית עונה על מבחן המומחיות, אזי בית משפט ישראלי מכיר במומחיותו של עורך דין המוסמך במדינה אחת בארה"ב (שם – ניו יורק) כמומחה גם במדינה אחרת בארה"ב (שם- מישיגן). באופן דומה נקבע גם בעניין ברג הנ"ל – העד המומחה הינו מוסמך במדינת ניו יורק, והוכר כמומחה ע"י בית משפט ישראלי להוכחת הדין בניו ג'רזיי

 

(*)  עו"ד דין נוטריון ג'ולי דניאל מופיעה ברשימת עורכי הדין והנוטריונים המוסמכים על ידי הקונסוליה הצרפתית  

 

 

שירותים נוטריוניים ואישורי תרגום נוטריונים בדין צרפתי / משפט צרפתי:

 

 עו"ד נוטריון ג'ולי דניאל, בעלת הסמכת נוטריון ממשרד המשפטים בישראל,

מציעה שירותים נוטריוניים בישראל המתייחסים לדיני צרפת ולמשפט הצרפתי 

(ירושות בצרפת, מיסוי בצרפת ועוד)ֿ

 

ג'ולי דניאל עו"ד נוטריון, בעלת הסמכת נוטריון ממשרד המשפטים בישראל ומוסמכת כעורכת דין ונוטריון, בקיאה בדיני צרפת ומשפט צרפתי ומוסמכת ע״י שגרירות צרפת בישראל,  מציעה שירותים נוטריוניים, כולל:

 

 • אישורי תרגום נוטריונים של מסמכים מצרפתית לעברית ומעברית לצרפתית
 • אימות חתימה על מסמכים צרפתיים (יפוי כח בצרפתית,  מסמכים למכירת נכס מקרקעין בצרפת, מסמכים לחלוקת עיזבונות בצרפת ועוד…)
 • עריכת הסכמי ממון בין בני זוג בהתאם לדין הצרפתי / המשפט הצרפתי  (משטר הנישואין של הפרדת רכוש בהתאם לדין הצרפתי או משטר השיתוף מוגבל בהתאם לדין הצרפתי) 
 • עריכת צוואות  בשפה העברית ובשפה הצרפתית בהתאם לדין הצרפתי/ משפט צרפתי.
 • הסכמי גירושין בהתאם לדין הצרפתי  מנוסח בשפה העברית ובשפה הצרפתית  
 • תעודת מנהג או תעודת נוהג בהתאם לדין הצרפתי בשפה הצרפתית -  הנקראת בצרפתית סרטיפיקט דה קוטום . כעו״ד מוסמך על ידי הקונסוליה הצרפתית  ושגרירות צרפת בישראל עו״ד ג׳ולי דניאל נותנת חוות דעת בשפה הצרפתית על הדין הישראלי :  חוות דעת ערוכות בצרפתית הידועים בצרפת תחת השמות "תעודת נוהג" או "תעודת מנהגי תרבות" , מסמכים אלו נחוצים בהליכי גירושין או רישום גירושין ישראליים בצרפת או במסגרת הליכי ירושות בצרפת (certificat de coutume).

  

ג'ולי דניאל עו"ד ונוטריון מטפלת גם במיסוי בענין ירושות בצרפת  ו/או במסגרת חלוקת נכסים בין יורשים  בצרפת (הוצאת אישור מרשויות המיסים בצרפת ו/או פטור מתשלום מיסים בצרפת).

 

ג׳ולי דניאל עו״ד ונוטריון עובדת גם באופן יום יומי עם משרדי נוטריון ועורכי דין בצרפת ומסייעת בניהול תיקי ירושות בצרפת, מכירת נכסי מקרקעין בצרפת, שחרור כספים מחשבונות בנק בצרפת. 

 

בדף זה תוכלו למצוא מידע בנושאים:

 

ירושות בצרפת

דיני ירושה צרפת

דין צרפתי

צוואה בצרפת

ירושות צרפת

משפט צרפתי

חוות דעת בדין צרפתי

דין צרפתי

עיזבון צרפת

מס ירושה צרפת

עיזבונות בצרפת

ירושות בדין צרפתי

מתנות בדין צרפתי 

 

 

קביעת פגישה והצעת מחיר לקוחות חדשים: 058-7704082​​

דוא"ל: daniel.julie.adv@gmail.com​

דרויאנוב 5- בנין כלל- קומה 15- תל אביב

ללקוחות קיימים:

03-7718844

מלאו את הפרטים:​​

ונציג מטעמנו יצור עמך קשר בהקדם​​

שליחה

*שדה חובה

תודה רבה!

הטופס נשלח בהצלחה.

*שדה חובה

*שדה חובה