נישואין אזרחיים בצרפת או מחוץ לישראל   

 

 

 

 

 

 

 

​מה הן ההשלחות  של נישואין אזרחיים של ישראלים בעלי אזרחות צרפתית  בצרפת או מחוץ לישראל ?

 

בשנים האחרונות הרבה ישראלים בעלי דרכון צרפתי או זוגות מעורבים  צרפתי / ישראלי מחליטים להינשא בנישואין אזרחיים בעריה בצרפת או באחת ממדינות האיחוד האירופאי בהן נישואין אזרחיים הינם חוקיים.

מעבר להתרגשות, הזוגות לא תמיד מודעים להשלחות המשפטיות או להליכים שעליחהם לעבור בכדי להיות מוכרים  כבני זוג נשואים בישראל או בצרפת.

 

ראשית, לכל בני הזוג שהתחתנו בעיריה  בצרפת, מומלץ לרשום את הנישואין מול משרד הפנים הישראלי , זאת בכדי שבני הזוג יהיו רשומים כנשואים בישראל. לצורך כך, בני הזוג צריכים להוציא  תעודת נישואין צרפתית נושאת חותמת אפוסטיל ולפנות לנוטריון ישראלי בבקשה לאישור נכונות של תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין הצרפתית שלהם  (מצרפתית לעברית) -  תעודת הנישואין הצרפתית מאומתת כדין תוגש למשרד הפנים אשר ירשום את הנישואין במרשם הישראלי.

 

לבני זוג שהתחתנו בנישואין אזרחיים בחו״ל (אך לא בצרפת ) יש צורך לעבור את אותו ההליך מול משרד הפנים, אך בנוסף, כאשר אחד מבני הזוג הינו בעל אזרחות צרפתיחת או מחזיק בדרכון צרפתי, יש לפנות לקונסוליה הצרפתית המוסמכת בבקשה לרישום הנישואין במרשם הצרפתי ובעצם בבקשת ספר משפחה צרפתי (ראה הסבר באתר זה).

 

- רישום נישואין בצרפת

- ספר משפחה צרפתי