פורום אזרחות צרפתית 

 

 חידוש דרכון צרפתי שפג תוקפו:

אני בעל אזרחות צרפתית מזה כ- 20 שנה ( נשוי לאזרחית צרפתית מתוקף הורשה) ברשותי דרכון צרפתי שתוקפו עומד לפוג ברצוני לחדש אותו אני לא דובר השפה האם אני צפוי לקשיים במהלך החידוש

תשובה: כדי לחדש את דרכונך הצרפתי תתבקש להציג טת כל המסמכים המעידים על זכאותך, כלומר את כל תעודות הלידה מכל הדורות ממרשם הצרפתים עד מקור זכאותך – 

 

 

אזרחות צרפתית בהורשה:

סבתא שלי שנפטרה לפני 15 שנה היתה לה אזרחות צרפתית. היא נפטרה עם אזרחות ישראלית וצרפתית. האם אפשר להגיש בקשה לאזרחות? האם אמא שלי גם חייבת להגיש בקשה על מנת שאני אוכל?

תשובה: ראשית יש לדאוג לחדש את זכאות אימך – אם אימך לא החזיקה באזרחותה בהורשה היא תתבקש לעבור הליך של תעודה המעידה על אזרחות צרפתית מול בית המשפט המנהלי בצרפת – ורק לאחר מיכן תוכל לבקש דרכון צרפתי ורישום ילדיה בספר משפחה צרפתי על מנת להעביר אלכם את זכאותה.

 

אזרחות צרפתית לילדים – ספר משפחה צרפתי

עליתי לארץ מצרפת ויש לי אזרחות צרפתית. אשתי לא צרפתייה. יש לנו 3 ילדים קטנים ואני מעונין  להוציא להם אזרחות, מה התהליך? האם גם אשתי תוכל לקבל אזרחות?

תשובה: יש צורך לפנות לקונסוליה הצרפתית בתל אביב או ירושלים בהתאם לרבנות בה התחתנתם ולהשיג את המסמכים לצורך רישום הנישואין והילדים – בעצם תבקשו ספר משפחה צרפתי. 

בספר יירשמו את ילדכם ובכך תעביר אליהם את הזכאות לאזרחות צרפתית בהורשה. ניתן למצוא את הרשימה המלאה באתר זה.

 

חידוש דרכון צרפתי שפג תוקפו:

יש ברשותי דרכון ות"ז שפג תוקפם. מה אני צריכה בכדי לחדש? האם  יש אפשרות להוציא ספר משפחה כי איבדנו אותו?. בעלי גם אזרח צרפת נולד בארץ וגר בצרפת עד גיל 16. למה הוא זקוק בכדי לחדש דרכון???

תשובה, י רשימת המסמכים הנדרשים לחידוש מסמכים צרפתיים נמצאים  באתר של הקונסוליה ה צרפתית בת"א. לרוב נדרשת תעודת לידה אשר יש להזמין במרשם הצרפתים , דרכון פג תוקף/ת"ז פג תוקף, הוכחה על אזרחות צרפתית של ההורים כגון תעודת לידה צרפתית או ספר משפחה של ההורים או הורי הורים לגבי  ספר משפחה, במידה והיה והוא נאבד, יש אפשרות לשכפל את הספר משפחה אך מדובר בהליך קצת מורכב ויש צורך ראשית בחידוש ת"ז/דרכון שלך.